Příprava podkladu

Příprava podkladu pro ocelovou konstrukci:

1. Pečlivě připravený podklad je předpokladem dokonalé instalace. 

2. V zásadě existují čtyři způsoby přípravy podkladu.

  • Jedním z nejpopulárnějších a nejlepších řešení je provedení betonového potěru. Měl by přesahovat minimálně o 10 cm na každé straně konstrukce a měl by být alespoň 20 cm silný.
  • Dlažební kostky mohou být také použity s cílem připravy půdy pro výstavbu garáže. Jeho plocha by také měla být o 10 cm větší na každé straně konstrukce.
  • Dalším řešením jsou betonove dlaždice, které jsou umístěny pod nosné stěny, měly by být alespoň 20 cm hluboké a každá jejich strana by měla být alespoň 30 cm dlouhá. Je velmi důležité, aby byly dobře vyrovnány, proto během betonáže by měla být hloubka a jejich instalace znovu kontrolována. Osoba instalující dlažební desky by měla také zkontrolovat úhlopříčky od rohu k rohu. Pokud dostane stejnou hodnotu dvakrát, bude vaše garáž později v pravém úhlu.
  • Bodový podklad se osvědčí, pokud si nejste jisti umístěním garáže nebo ji plánujete instalovat pouze dočasně. Je to relativně nejlevnější řešení. Rozměr bodového základu by měl být alespoň 30 cm x 30 cm. Čím větší a těžší je konstrukce, tím větší by měly být jednotlivé podpůrné body. Příklad :Garáž o rozměrech 3 m x 6 m by měla mít alespoň šest takových bodů.

3.Na konec  co je ocelová konstrukce nainstalována, je velmi důležité ji připevnit k základu. Tímto způsobem je konstrukce garáže řádně podporována. Kotvení můžete provést sami nebo nás k tomu pověřit (tuto službu poskytujeme jenom pouze na betonový potěr a to za příplatek).